LOuIsE
Startsidan Blogg Fotoalbum Gästbok
Debatt Om mig Logga in
Ti On To Fr
2
3
7
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
<<
Februari (2010)
>>
sjuka

Vinter kräksjukan är här och spökar till allt från hund, barn till mig och älsklingen. Verkligen inte kul :( jag var ju precis sjuk, vill inte ha denna skiten också när jag precis blivit frisk. Sen från det ena till det andra, Melodifestivalen var en stor flopp! Kram Louise
8 Februari 2010 13:25 | Länk | Mig! | 1 kommentar
Melodifestivalen 2010

Ikväll blir det massor av kärlek och mys med fruktfat, vin, godis och möjligtvis lite färska goda räkor. För ikväll är det Melodifestivalen.

 

Hoppas att ni får det trevligt ikväll allihoppa

6 Februari 2010 13:07 | Länk | Mig! | 1 kommentar
helt klart min lag

Vi + Duktiga = Glada

Träningen gick verkligen bra igår, körde 30 min på bandet och 5 min på steppen. Sen ut till gymmet och körde igenom kroppen lite lätt, två övningar per muskelgrupp.

Var tvungen att kolla om jag fortfarande klarade 15-15= 30 kg hantelpress, och det gick utan problem, sen att det var den vikten som jag värmde upp med när jag var som bäst är ju en annan sak. *leer*

 Tess var också jätte duktig och kämpade på, en helt kanon träning blev det.

Såhär blev första plagget som vi målade på för att testa...Fint va..

Detta är ju så fruktansvärt gott en kall kväll, och jag tycker att det ska införas en lag på att det är helt okej att äta ostmacka och varm choklad veckan innan pms. Min lag iallafall.

5 Februari 2010 12:01 | Länk | Mig! | 3 kommentarer
Träning idag

Jhaa då ska man vara duktig idag då, Sitter just nu och väntar på att Therese D ska komma så vi kan åka och träna.

Verkligen super kul att jag fick övertalat henne att honka på, hon lät inte pigg på det, men tillslut gick hon med på det HURRA!

Igår var jag en sväng inne i stan och träffade Frida, vi hade verkligen super mysigt då vi kikade i affärer och åt middag på salladsbaren och tjötade massor av babbel.

Jag höll mig från att shoppa föruta en kajalpenna och lite grejer till F lilla dotter. Så svårt att låta bli att köpa till henne.

köpte färg och pärlor som man målar och klistrar på kläder, det var verkligen omtyckt.

Snart kommer Tess

Tjohej

Louise

4 Februari 2010 10:45 | Länk | Mig! | 0 kommentar
härlig

Underbar mysig dag idag med älsklingen och hans små busar till barn. Nu är ska jag gotta mig framför tv.

Stora kramar
Louise
1 Februari 2010 19:52 | Länk | Mig! | 0 kommentar

(c) 2008, nogg.se & Louise Kroll                                             Skaffa en gratis hemsida